Nie tylko niskie koszty – poznaj zalety leasingu operacyjnego

Opublikowano:
Autor:

Nie tylko niskie koszty – poznaj zalety leasingu operacyjnego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Wielu przedsiębiorców podczas budowania firmowej floty samochodów osobowych decyduje się właśnie na leasing operacyjny. To najpopularniejsza forma finansowania, która nie generuje wysokich kosztów, a dodatkowo pozwala na wygodne korzystanie kupionego samochodu bez zbędnych ograniczeń i limitów. Chcesz dowiedzieć się, na czym polega leasing operacyjny i kiedy warto się zdecydować na taką formę pokrycia kosztów zakupu firmowego auta? Sprawdź poradnik i podejmij rozsądną decyzję.

Na czym polega leasing operacyjny?

Umowa leasingu operacyjnego dotyczy dwóch stron: leasingodawcy i leasingobiorcy, czyli przedsiębiorstwa, które kupuje nowe auto do firmowej floty. Można powiedzieć, że to forma dzierżawy środków trwałych. Dlaczego? Otóż leasingodawca płaci ustaloną miesięczną ratę leasingową, a w zamian za to może korzystać z przedmiotu umowy, czyli samochodu osobowego lub dostawczego.

Najistotniejsze cechy wyróżniające leasing operacyjny to:

  • przedmiot leasingu pozostaje w majątku leasingodawcy,
  • przedsiębiorca dokonuje odpisów amortyzacyjnych,
  • kwota podatku VAT jest doliczana do każdej miesięcznej raty leasingu,
  • opłata wstępna i raty leasingowe pozostają kosztem uzyskania przychodu przedsiębiorcy.
To najważniejsze informacje o leasingu operacyjnym. Jeśli zamierzasz rozbudować firmową flotę aut i zredukować tym samym koszty zakupu pojazdów, koniecznie zdecyduj się na leasing operacyjny. W ten sposób nie ryzykujesz obciążeniem budżetu firmowego, a także możesz skorzystać z szerokiej gamy korzyści dostępnych w ramach umowy podpisanej z firmą mLeasing.

Dlaczego warto zdecydować się na umowę leasingu operacyjnego?

Na pewno zastanawiasz się teraz, dlaczego warto zdecydować się na leasing operacyjny, a nie inne dostępne formy finansowania. Otóż jest kilka istotnych powodów, dla których warto mocno zastanowić się nad podpisaniem umowy leasingu operacyjnego.

Najistotniejsze atuty takiej umowy z leasingodawcą to:

  • realna szansa na utrzymanie płynności finansowej przedsiębiorstwa,
  • niewielkie koszty użytkowania przedmiotu leasingu,
  • brak konieczności wykupienia auta po zakończeniu umowy leasingowej,
  • możliwość optymalizacji podatkowej, dzięki włączeniu całej raty w koszty uzyskania przychodu w firmie.
Warto też dodać, że leasing operacyjny w mLeasingu umożliwia skorzystanie z produktów ubezpieczeniowych na atrakcyjnych warunkach, a także wsparcia serwisowego już od pierwszego dnia trwania umowy leasingowej.

Kiedy warto zdecydować się na leasing operacyjny i jak wybrać najlepszą ofertę?

Na leasing operacyjny warto postawić wtedy, kiedy chcesz maksymalnie zoptymalizować koszty związane z użytkowaniem firmowego auta. To także dobre rozwiązanie, jeśli nie chcesz na koniec umowy leasingowej decydować się na wykup pojazdu – w tym przypadku możesz kontynuować umowę leasingu na kolejny okres albo zwrócić pojazd do leasingodawcy.

Zanim podpiszesz umowę na leasing operacyjny, upewnij się, że proponowane warunki finansowania są naprawdę korzystne. Na etapie poszukiwania oferty finansowania firmowego auta, zwróć uwagę na:

  • wartość wykupu końcowego,
  • wymaganą wpłatę własną,
  • czas trwania umowy leasingowej.
Po przeanalizowaniu powyższych parametrów będziesz w stanie wybrać najkorzystniejszą ofertę leasingu operacyjnego dla swojego przedsiębiorstwa.

Jeśli zależy Ci na utrzymaniu maksymalnej płynności finansowej w firmie, zredukowaniu kosztów użytkowania auta, a także chcesz mieć dostęp do szeregu usług dodatkowych – wtedy wybierz na leasing operacyjny w mLeasing.

To rozsądna decyzja, która może realnie ustabilizować sytuację finansową Twojego przedsiębiorstwa, szczególnie jeśli flota samochodów w przedsiębiorstwie jest mocno rozbudowana.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy