Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] Wyjątkowy konkurs rozstrzygnięty! Starostwo rozdaje nagrody

Opublikowano: 29 października 2020 14:37
Autor: toza, Starostwo Powiatowe w Kutnie

Zobacz
galerię
27
zdjęć
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

kultura-i-edukacja Rozstrzygnięty został konkurs zorganizowany przez Powiat Kutnowski z okazji tegorocznych Dożynek Powiatowo-Gminnych. Był to konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. Na konkurs wpłynęło 13 wieńców. Celem konkursu była m.in. popularyzacja wiedzy o dawnych zwyczajach dożynkowych i prezentacja bogactwa plonów wkomponowanych w wieniec dożynkowy.

Reklama

I miejsce zajęło Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Szubsk Duży z gminy Krośniewice, które uzyskało 80 punktów. - Wieniec nawiązuje do tradycji (snopy), przez zastosowanie w nim chabrów, zbóż, jabłek czy maków. Kojarzy się z urokiem letniego krajobrazu polskiej wsi – mówi Małgorzata Przygodzka – dyrektor GCKSiR w Krośniewicach, członek jury.

II miejsce zajął wieniec przygotowany przez Koło Pań Aktywnych przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Łaniętach (70 pkt). - Wieniec ten został wykonany tradycyjnie, z materiałów naturalnych. Jest on wyważony kompozycyjnie, a do tego zastosowano w nim specjalnie przygotowaną słomę, z której wykonano kwiaty – dodaje Małgorzata Przygodzka.

III miejsce zajął wieniec zgłoszony przez Głuchów z gm. Bedlno (60 pkt). W wieńcu użyte są naturalne materiały, a dodatkowo wieniec nawiązuje do wydarzenia patriotycznego - obchodzonego w tym roku Stulecia Bitwy Warszawskiej. Ja pod uwagę przy ocenie wziąłem także ubiór osoby wykonującej winiec, nawiązujący do tradycyjnego ubioru żniwiarza – mówi Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego i członek jury.

- Jury podkreśla wysoki poziom wszystkich prac i dziękuję im uczestnikom za udział w konkursie – podsumowuje Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski i przewodniczący jury.

- Doceniamy starania wszystkich uczestników konkursu. Bardzo ważne jest bowiem kultywowanie naszych rodzimych tradycji ludowych, którymi niewątpliwie są tradycje związane z dożynkami – mówi Marek Ciąpała, Przewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego.

W jury zasiedli: Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski, Tomasz Walczewski – Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Marek Ciąpała – Przewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego, Marek Drabik – Radny Rady Powiatu Kutnowskiego, Elżbieta Milczarska- Radna Rady Powiatu Kutnowskiego, Dorota Dąbrowska – Wójt Gminy Dąbrowice, Tomasz Grabowski – Wójt Gminy Strzelce, Małgorzata Przygodzka – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka – Dyrektor Żychlińskiego Domu Kultury, pracownicy Referatu Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Kutnie, pracownik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska SP.

Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Z laureatami organizatorzy będą kontaktować się indywidualnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +1 / -1

    pytam

    Nie ma ważniejszych spraw w powiecie do załatwienia?