Jak przygotować się do matury w czasie zdalnej edukacji?

Opublikowano:
Autor:

Jak przygotować się do matury w czasie zdalnej edukacji? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Zdobywanie wiedzy, szczególnie w zakresie przedmiotów wymagających, było z pewnością dla Ciebie w ostatnim roku utrudnione. System nauki zdalnej być może i wygodny, znacznie ograniczył kontakty z rówieśnikami i swobodny dostęp do nauczyciela. Mimo wszystko, za kwartał matura, więc trzeba jakoś tę sytuację opanować.

Jak przygotować się do egzaminu maturalnego 

Przede wszystkim radzimy zająć się powtórką do pierwszego przedmiotu, zaraz jak skończysz czytać ten artykuł. Systematyczność jest tutaj kluczową sprawą. Nawet jeśli jesteś typem osoby, która lubi odkładać wszystko w czasie, a zbliżający się termin wpływa na Ciebie bardzo mobilizująco, w tym przypadku materiału jest zbyt dużo, żeby zdołać sobie go powtórzyć w majówkę. Właśnie ten ogrom wiedzy może Cię nieco przerażać, ale Yoda powiedziałby Ci słuszną prawdę: tylko spokój ocalić może Cię, młody padawanie. 

Rozpisz dokładny plan przygotowań

Jeśli rozłożysz materiał na działy i ustalisz plan działania, od razu poczujesz się lepiej. Możesz założyć, że wybierasz jeden przedmiot na dany dzień, bądź, jeśli wolisz, powtarzasz małe partie materiału ze wszystkiego, co zdajesz. Jeśli jesteś przyzwyczajony do szkolnego systemu pracy po 45 minut, nie zmieniaj go i pracuj dokładnie w tym rytmie. Jeśli podczas realizacji planu napotkasz na coś, czego nie rozumiesz, sięgnij po pomoce, które pomogą Ci przygotować się do matury

Co zrobić, żeby nie odkładać nauki na jutro?

Odkładanie nie powoduje tego, że dany obowiązek zniknie. Znaczy może, kiedy chodzi o zmywanie naczyń, kiedy poirytowana mama zrobi to za Ciebie. Ale w przypadku matury sprawa jest jasna, nikt tego za Ciebie nie napisze. Jeśli masz jeden gorszy dzień i nie zrobisz tego co planowałeś świat się nie zawali. Ale jeśli już kilka dni pod rząd Netflix wygra z nauką, będziesz miał trudność, żeby wrócić na właściwe tory. Możesz spróbować wyznaczyć sobie konkretną godzinę na start powtórek. Po tygodniu przyzwyczaisz się do tego, że przykładowo o 18. siadasz za biurkiem i ćwiczysz rozwiązywanie zadań. 

Przygotuj listę pytań i znajdź na nie odpowiedzi

Być może nie jesteś przekonany, żeby sięgać po pomoc kolegów. Warto jednak przygotować listę rzeczy, z którymi masz problem i zgłosić się  z nimi do swojego nauczyciela prowadzącego. Poczyta on to jako przejaw zaangażowania, a Ty pozbędziesz się niepewności, jak rozwiązać dany problem. Jeśli to rozwiązanie też nie jest dla Ciebie, możesz poszukać odpowiedzi na kanałach tematycznych na YouTube, czy zadać pytania na forach. Im wcześniej zaczniesz, tym więcej luk uda Ci się wyłapać i zapełnić wiedzą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy