Transferowa ofensywa KS-u. Do Kutna trafił m.in. były zawodnik Widzewa

Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Transferowa ofensywa KS-u. Do Kutna trafił m.in. były zawodnik Widzewa - Zdjęcie główne

Do Kutna trafi m.in. były zawodnik Widzewa | foto poglądowe-archiwum

Sport KS Sand Bus Kutno poinformował o kolejnych wzmocnieniach. Do Kutna trafił nowy bramkarz i pomocnik.

Do KS Kutno trafił Patryk Wolański (ur. 15.08.2991). Jest wychowankiem Unii Tarnów i występuje na pozycji bramkarza.

- Następnie reprezentował barwy takich klubów jak SMS Łódź (juniorzy),  Włókniarz Konstantynów Łódzki (juniorzy oraz seniorzy IV liga) oraz Sokół Aleksandrów Łódzki (seniorzy III liga).  Większą część swojej kariery Patryk spędził w Łódzkim Widzewie. W sezonie 2011/2012 oraz 2012/2013 występował głównie w Młodej Ekstraklasie. Łącznie przez 2 sezony wystąpił w 21 meczach, spędzając na boisku łącznie 1845 minut, notując 3 żółte kartki oraz 7 raz zachował czyste konto – przypomina KS Kutno.

W  rundzie wiosennej sezonu 2013/2014 przyszedł przełomowy moment w jego karierze. Dokładnie 14 lutego 2014 roku zadebiutował w Ekstraklasie na wyjeździe przeciwko drużynie Podbeskidziu Bielsko-Biała. To spotkanie zakończyło się porażką Łodzian 1:0. Do końca sezonu Patryk nie oddał miejsca w wyjściowym składzie. Trzeba przyznać, że rywalizację miał dużą. Wyższość Patryka musiał uznać chociażby Maciej Mielcarz czy Mateusz Wlazłowski.

Od sezonu 2014/2015 do jesieni w sezonie 2016/2017 Patryk był zawodnikiem duńskich klubów, takich jak: Vejle BK, FC Midtjylland i AC Horsens.

Wiosną 2017 roku Wolo wrócił, by pomóc odbudować potęgę Łódzkiego Widzewa.

Sezon 2016/2017 (runda wiosenna III ligi), wystąpił w 16 meczach, spędził łącznie na boisku 1440 minuty, zanotował 3 żółte kartki oraz 6 razy zachował czyste konto.

Sezon 2017/2018 (III liga), wystąpił w 20 meczach, spędzając łącznie na boisku 1775 minut, notując 1 żółta kartkę oraz 8 razy zachował czyste konto.

Sezon 2018/2019 (II liga), wystąpił w 34 meczach, spędzając łącznie na boisku 3060 minut, notując 3 żółte kartki oraz 14 razy zachował czyste konto.

Sezon 2019/2020 (II liga), wystąpił w 7 meczach, spędzając łącznie na boisku 630 minut, 1 raz zachował czyste konto. Po sezonie opuścił Widzew.

Sezon 2020/2021, Patryk rozpoczął w drużynie Sokoła Lutomiersk, która występuje w rozgrywkach B klasy. Jednak już od wiosny Patryk będzie reprezentował barwy 3 ligowego KS-u Kutno.

Kolejnym wzmocnieniem drużyny prowadzonej przez Dominik Tomczaka jest  Jakub Świątek (ur. 25.03.2003 r.). Może występować na pozycji środkowego, ofensywnego pomocnika, bądź też skrzydłowego. Jest wychowankiem Wigier Suwałki, które obecnie występują w II lidze.

- Świątek przeszedł wszystkie szczeble szkolenia w Wigrach Suwałki, aż w sezonie 2017/2018 zadebiutował w rozgrywkach I ligi. 4 maja 2018 roku wszedł w ostatniej minucie meczu ze Stalą Mielec. Stał się najmłodszym zawodnikiem, jaki kiedykolwiek zagrał na zapleczu Ekstraklasy. Miał wówczas 15 lat – podkreśla KS Kutno.

Jakub łącznie na poziomie I ligi w barwach Wigier zaliczył 8 występów, spędzając na boisku 382 minuty, notując 1 żółtą kartkę. W obecnym sezonie 2020/2021 w barwach Wigier, zanotował jedynie 2 występy, spędzając na boisku tylko 4 minuty.