[ZDJĘCIA] Ostatni mecz KS w tym roku zakończony porażką. Tomczak: "Biała Piska zasłużenie wygrała"

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport W ostatnim meczu w tym roku piłkarze KS Kutno przegrali na własnym obiekcie ze Zniczem Biała Piska. Goście trzykrotnie pokonywali bramkarza KS-u.

Pierwsza część dzisiejszego spotkania była wyrównana, brakowało jednak klarownych sytuacji strzeleckich. Do przerwy nie padła żadna bramka.

Po zmianie stron przyjezdni błyskawicznie wyszli na prowadzenie po bramce strzelonej w 47. minucie. Kilka chwil później na tablicy świetlnej widniał już wynik 2:0 dla drużyny z Białej Piskiej. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla gości. KS mógł strzelić bramkę honorową, jednak podopiecznym Dominika Tomczaka nie udało się zamienić rzutu karnego na bramkę.

- Pierwsza połowa była niezła w naszym wykonaniu, utrzymywaliśmy się przy piłce, realizowaliśmy założenia taktyczne, natomiast po przerwie kilka minut zadecydowały o tym, że straciliśmy dwie bezsensowne bramki. Staraliśmy się, ale jak nie idzie, to nie idzie, nie udało się nam wykorzystać nawet rzutu karnego. Biała Piska w drugiej połowie zasłużenie wygrała – komentuje trener KS Kutno, Dominik Tomczak.

W przyszłym roku piłkarze KS Kutno rozegrają jeszcze trzy mecze rundy jesiennej. W Warszawie zmierzą się z tamtejszą Legią II, u siebie podejmą Huragan Morąg, następnie na wyjeździe zagrają z Unia Skierniewice. Potem tabela zostanie podzielona na grupę mistrzowską (8 drużyn) i grupę spadkową (reszta stawki).

Trener KS zaznacza, że póki co jest zdecydowanie za wcześnie by snuć jakiekolwiek przewidywania przed spotkaniami kończącymi rundę jesienną, po których tabela zostanie podzielona. Podkreśla jednak, że szanse na załapanie się do czołowej ósemki znacznie zmalały.

- Dzisiejsza porażka oddaliła nas od czołowej ósemki. Wiadomo, że wiosną będziemy robić wszystko, żeby się w niej znaleźć, ale dziś patrząc realnie myślę, że będziemy walczyć o pozostanie w III lidze – mówi D. Tomczak.

Obecnie KS Kutno po 18 meczach ma 26 punktów (8 zwycięstw, 8 porażek, 2 remisy). Na ten moment piłkarze Dominika Tomczaka zajmują 10 miejsce w tabeli grupy pierwszej III ligi, jednak część z drużyn ma do rozegrania zaległe mecze.

KS Sand-Bus Kutno – Znicz Biała Piska 0:3 (0:0)

Bramki:

47’ Dawid Kalinowski

53’ Bartosz Giełażyn

67’ Mateusz Furman

KS Kutno (wyjściowy): Szelong, Matysiak, Rokosz, Sadziński, Kacela, Dąbrowski, Wielgus, Szczepański, Dynel, Kasperkiewicz, Kralkowski