[ZDJĘCIA] Pierwsza domowa porażka KS Kutno. Punkty jadą do stolicy

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Trzy punkty jadą do Warszawy. KS Kutno poniósł pierwszą w tym sezonie porażkę na własnym obiekcie. Mecz z Ursusem Warszawa zakończył się wynikiem 2:1 dla gości. W składzie KS-u z powodu kartek i kontuzji zabrakło kilku kluczowych zawodników.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, chociaż gra toczyła się głównie na połowie drużyny przyjezdnej. To jednak nie przekładało się na klarowne akcje bramkowe.

Bramki zaczęły padać dopiero w drugiej połowie i to w końcowej jej fazie. Drużyna z Warszawy wyszła na prowadzenie na kwadrans przed końcowym gwizdkiem po pięknym uderzeniu z kilkunastu metrów w samo okienko bramki. Kilka chwil później Ursus strzelił gola na 2:0.

W końcówce gospodarze ruszyli do przodu chcąc doprowadzić chociaż do remisu. W 83. minucie udało się strzelić bramkę kontaktową, lecz na tym niestety się skończyło. W innych akcjach albo brakowało dokładności, albo bramkarz gości stawał na wysokości zadania.

- Wiedzieliśmy, że czeka nas ciężki mecz. W Ursusie doszło do zmiany trenera, "nowa miotła" zawsze motywuje drużynę. My mamy swoje problemy z którymi musimy sobie radzić. Pierwsza połowa była wyrównana, w drugiej też – poza sytuacjami bramkowymi – Ursus także wiele sobie nie wypracował. Smutne jest to, że w kolejnym meczu dostajemy bramkę z gatunku "stadiony świata". Chłopaki zostawili na boisku zdrowie, walczyli, robiliśmy co w naszej mocy, żeby punkty zostały w Kutnie. Zabrakło szczęścia, trzeba dobrze przygotować się do kolejnych spotkań – mówił po meczu trener KS Kutno, Dominik Tomczak.

KS Kutno 1:2 Ursus Warszawa

KS: Szelong, Matysiak, Kacela, Dąbrowski, Świątkiewicz (Szczepański), Bujalski, Wielgus, Telestak, Kralkowski, Klepacki, Kasperkiewicz